Módosítások az energetikai pályázatban

Energiahatékonyság növelését célzó épületenergetikai fejlesztések támogatása kkv-k részére” című (GINOP-4.1.5-22 kódszámú) felhívás szövege módosításra került. A felhívás elsődleges szakpolitikai célja a fűtéskorszerűsítés, ezen belül a már elterjedt, magasabb hatásfokkal bíró, ezzel több energiát megtakarító, kondenzációs technológiák fejlesztése.

A Gazdaságfejlesztési Programok Ügyfélszolgálatán keresztül beérkezett kérdések megválaszolása során összegyűlt információk alapján, ezen elsődleges cél alátámasztása érdekében kerültek a felhívás szövegébe a módosítás során pontosítások, továbbá néhány adminisztratív hiba illetve elírás is javításra került.

  • A pályázati felhívás 3.1.1. Önállóan támogatható tevékenységek, A) Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek, II. Épületek fűtési, hűtési és használati melegvízrendszereinek korszerűsítése pont esetében az alábbi szövegezésre módosult a felhívás. “Csak olyan gáz üzemű fűtési, hűtési és használati melegvíz termelő eszköz támogatható, amely működése a kondenzációs technológián alapul, vagy mely technológia fűtési hatásfoka megfelel a kondenzációs készülékekének.”
  • A nem támogatható tevékenységek j) pontja kiegészítésre, pontosításra került: “Napelemes rendszer telepítése, amennyiben a fejlesztéssel érintett ingatlanon a támogatási kérelem benyújtásakor napelem pala fedésű tetőszerkezet van, illetve a napelem pala fedésű tetőszerkezeten kerülne elhelyezésre.”
  • Nem elszámolható költségek köre kiegészítésre került: “Az energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek esetében a kondenzációs kazántól eltérő fűtő berendezés , pl. kandalló, kályha, cserépkályha, kemence, gázkonvektor, vagy hősugárzó.”
  • A megvalósítási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtásától alkalmasnak kell lennie a projekt megvalósítására. A megvalósítási helyszín akkor tekinthető alkalmasnak, ha a projekt tárgyát képező tevékenység elvégezhető a helyszínen és a projekt megvalósításhoz biztosított a megfelelő infrastruktúra. Az fejlesztéssel érintett ingatlannak a 176/2008. (VI.30.) Korm. rendelet hatálya alá tartozónak kell lennie, melyre vonatkozó szakértői nyilatkozatot a támogatási kérelem benyújtáskor csatolni szükséges.
  • Támogatásban nem részesíthetők köre alábbi pontjai pontosításra, kiegészítésre kerültek:
    • g) amely a GINOP Plusz-1.1.2-21 vagy a GINOP Plusz-1.2.1-21 vagy a GINOP Plusz-1.3.1- 21 vagy a GINOP Plusz-1.2.3-21 kódszámú felhívás keretében ugyanazon székhely, telephely vagy fióktelepen elhelyezkedő épület/épületcsoport kapcsán már részesült támogatásban a megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása vagy energiahatékonysági beruházásokat érintő tevékenység vonatkozásában. A megvalósítási helyszínen a korábbi fejlesztéssel érintett épülettől/épületcsoporttól a támogatási kérelem benyújtásának pillanatában elkülönülő épület/épületcsoport fejlesztése támogatható
    • h) amely vállalkozás fejlesztése esetén az energiahatékonysági beruházással érintett fejlesztendő épület energetikai minőség szerinti besorolása legalább egy szintet nem javul DD besorolás alatti épületek esetében
    • k) amelynek támogatással érintett tevékenysége az Európai Unióról szóló Szerződés 1. számú mellékletében (Annex I.) szereplő mezőgazdasági termékek előállítására, feldolgozására irányul, kivéve az Annex I. termékek feldolgozását és előállítását végző, mezőgazdasági termelőnek nem minősülő középvállalkozásokat.

Forrás: palyazat.gov.hu

 

 

More in Hírek
Változás a Magyar Multi Programban!

Módosult a Széchenyi Terv Plusz keretében megjelent „Magyar Multi Program - A kiemelkedő teljesítményű, valamint jelentős növekedési potenciállal rendelkező mikro-,...

Close