Élelmiszeripari beszállítók figyelem!

Az Irinyi Terv Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Program keretében nyújtott támogatások fő célja a Magyarországon működő élelmiszeripari koordinátor szervezet vállalkozások, jellemzően a kiskereskedelmi láncok, a vendéglátóipar HORECA szegmens, illetve a közétkeztetés gazdasági szereplői által támasztott igények és a hazai élelmiszeripari beszállítói képességek közötti különbségek áthidalásának támogatása.
A Program keretében rendelkezésre álló keret 35.000.000.000 Ft.

Igényelhető támogatás összege és intenzitása

A legkisebb támogatható projektméret 100 millió Ft, azzal, hogy a beruházáshoz nyújtható támogatás összege el kell, hogy érje az 50 millió Ft-ot. A támogatás maximális összege mikro- és kisvállalkozások esetében 500 millió Ft, középvállalatok és nagyvállalatok esetében 2 milliárd Ft.
A támogatási intenzitás legfeljebb 50%-os.
A beérkezett kérelmek függvényében ennél alacsonyabb intenzitás megajánlására is sor kerülhet, de főszabályként a mikro, kis és középvállalatok esetében a támogatás intenzitás tervezetten legalább 35%-os.

Támogatható tevékenységek

  1. A meglévőnél magasabb minőséget biztosító új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása, beleértve az automatizált termelési rendszerek fejlesztését, termékkínálat bővítését lehetővé tevő gyártási technológiák fejlesztését, folyamatautomatizálási eszközök, robottechnológia alkalmazását, intelligens gyártási megoldások beszerzését.
  2. Információs technológia-fejlesztés.
  3. Új eszközök, gépek beszerzéséhez, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakításához kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzések, immateriális javak beszerzése és kapcsolódó (szolgáltatási, tanácsadási jellegű) költségeik. A primőr mezőgazdasági termékek előállítói esetében beleértendők az agrotechnológiai és a post harvest technológiák is.
  4. A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő ingatlan és infrastruktúra beruházás meglévő vagy bérelt telephelyen, zöld mezős építés, bővítés, átalakítás, korszerűsítés.
  5. Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele: előre rögzített szolgáltatói listán szereplő, nyílt kiválasztáson, valamint részletes szakmai előminősítésen átesett szolgáltatóktól igénybe vett, a felhívásban részletezendő szolgáltatástípusok.
  6. Képzés: a vállalat fejlődéséhez szükséges, illetve a munkavállalók magasabb szintű munkavégzését elősegítő képzés, amely kizárólag a https://vali.ifka.hu honlapon regisztrált szolgáltatóktól vehető igénybe.
  7. Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása, melyek célja a gazdasági-termelési folyamatok és az üzemen belüli építmények energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával.

Támogatásra jogosultak a mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok.

Nagyvállalatok kizárólag beszállítói szerepkörben támogathatók.

A felhívás célcsoportját azon vállalkozások alkotják, amelyek megfelelnek az alábbi működési jogosultsági kritériumoknak:

  1. rendelkeznek legalább két lezárt üzleti évvel;
  2. mikro-, kis- vagy középvállalkozásnak, illetve nagyvállalatnak minősülnek (nagyvállalatként beszállítói szerepkörben);
  3. éves átlagos statisztikai állományi létszáma minimum 3 fő;
  4. éves nettó árbevétele legalább 20 millió forint;
  5. az egy főre jutó éves személyi jellegű ráfordítás összege legalább 2 millió forint/év;
  6. végzett főtevékenységük alapján élelmiszeripari vállalkozásoknak minősülnek, vagy tevékenységük között az élelmiszeripari tevékenység jelen pályázati felhívás megjelenését megelőzően legalább 1 évig folyamatosan megtalálható, azaz TEÁOR besorolás szerint tevékenységi körük kiterjed a TEÁOR 10 és 11 főcsoportba bármely alcsoportjára, kivéve a 109-es alcsoportot,
  7. emellett támogathatók a primer, feldolgozást nem igénylő mezőgazdasági termékeket termelő (pl. paradicsom, gyümölcs, zöldség) mikro-, kis és középvállalkozások, valamint a halászati és akvakultúra termékek előállítását és/vagy feldolgozását végző mikro, kis és középvállalkozások. Utóbbi két kör kivételével azonban nem tartoznak a célcsoportba azok a vállalkozások, amelyek esetében a mezőgazdasági tevékenység éves nettó árbevételének aránya meghaladja a teljes éves nettó árbevétel 50%-át a felhívástól számított 3 lezárt év bármelyikében.

A 2020. évi keret vonatkozásában a támogatási kérelem benyújtására 2021. március 9. nap 14 órától van lehetőség 2021. április 15. nap 16 óráig azon beszállítóknak, akik rendelkeznek az IFKA szakmai támogatásával elkészített végleges fejlesztési tervvel.

IFKA előminősítésre a beszállítói oldalon a regisztráció 2021. január 11. 14 órától indul és legkésőbb 2021. február 28. nap 12 óráig elérhető.

Amennyiben Ön is szeretne részt venni ezen a pályázaton, vegye fel velünk a kapcsolatot, segítünk a pályázat elkészítésében és sikeres pályázat esetében a támogatás elszámolásában!

Forrás: elip.ifka.hu

 

More in Hírek
Megérkeztek az új költségvetési ciklus legnépszerűbbnek ígérkező vállalkozásfejlesztési pályázatai

A napokban bocsátották társadalmi egyeztetésre az alábbi két legnépszerűbbnek ígérkező vállalkozásfejlesztési pályázatait több, mint 300 milliárd Ft-os tervezett keretösszeggel. „A...

Close