Itt az első uniós ingyenhitel Magyarországon!

Megjelent ma a Mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése célú uniós hitelprogram, melyre összesen 44 milliárd forintos keretösszeg áll rendelkezésre. A pályázat keretében minimum 1 millió – maximum 600 millió forintos kölcsön igényelhető. Hitelkérelmet mikro-, kis- és középvállalkozások nyújthatnak be, de csak a közép-magyarországi régión kívül megvalósuló projektekre nyújtható támogatás.
A Széchenyi 2020 keretében ma megjelent a “Mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése célú Hitelprogram” GINOP-8.3.1-16 kódszámú termékdokumentációja. A GINOP éves pályázati menetrendjében ezt a felhívást még márciusra ígérték, a csúszás feltehetően azzal függ össze, hogy a visszatérítendő uniós források új elosztási rendszere, amelyet az MFB Pontok országos hálózata fémjelez, csak ezekben a napokban indul el, egyszerre 26 helyszínen (3 budapesti és 23 vidéki). A pályázat keretében elérhető hitelt tehát majd az MFB Pontokat működtető pénzügyi közvetítőktől lehet igényelni, illetve előzetesen ott lehet tájékoztatást kérni.

A hitelprogram részletei

  • A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 44 milliárd forint.
  • Az igényelhető kölcsön összege minimum 1 millió – maximum 600 millió forint.
  • Közép-magyarországi régióban megvalósuló projekteket nem támogatnak. A Közép-magyarországi régióban székhellyel rendelkező szervezet pályázata akkor támogatható, ha a projekt maga a közép-magyarországi régión kívül valósul meg.
  • A saját forrás minimálisan elvárt mértéke a projekt elszámolható költségének legalább 10%-a; használt gépjármű beszerzés esetében minimum 20 %.
  • A projekt műszaki és pénzügyi megvalósítását a kölcsönszerződés megkötését követő 24 hónapon belül be kell fejezni, amely határidő indokolt esetben további 6 hónappal meghosszabbítható.
  • A hitelkérelmeket közvetlenül a Közvetítőhöz kell benyújtani.
  • A hitelprogram keretében utoljára 2018. december 31-én lehet kölcsönszerződés alapján a kedvezményezetteknek kifizetést teljesíteni.
  • A kölcsönt egyéni vállalkozó, gazdasági társaság, szövetkezet formájában működő vállalkozások igényelhetik, amelyek a kölcsönszerződés megkötésekor is Mikro-, Kis-, vagy Középvállalkozásnak minősülnek a Bizottság 651/2014/EU rendelet I. melléklete alapján.

Teljes Portfólió cikk olvasása

More in Kiemelt hírek, Pályázati hírek, Vállalati hírek
Megjelent a kkv-k kapacitásbővítő beruházásainak támogatása Pest megyében című felhívás

A Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása Pest megyében” című (VEKOP-1.2.1-16 kódszámú) felhívás. A...

Close