Pályázati információk a Joint Venture Szövetség rendezvényén

A Joint Venture Szövetség Rendezvényén számos fontos pályázati információt tudhattunk meg a jövőre nézve.

Boros Áron, Phd., az OTP Hungaro-Projekt ügyvezető igazgatója szervezte és moderálta az eseményt a JVSZ EU Bizottságának elnökeként.

Az eseményen Pálinkás József , a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke vázolta, hogy idén a GINOP-ból 257 milliárd forintnyi, a VEKOP-ból 13 milliárd forintnyi, az NKFI Alapjából pedig további 28,4 milliárd forintnyi pályázati forrás megnyitása várható összesen. Pálinkás néhány gyakorlati példa alapján világos üzeneteket küldött a pályázati pénzek felhasználása, odaítélése során érvényesítendő transzparens módszerekről. A lobbi befolyását, illetve a kutató professzorok saját Kft.-jükön keresztüli pályázását ki fogják szűrni, illetve zajlik már egy olyan felmérés, ami az Innovációs Alapból eddig finanszírozott projektek eredményeit, hasznosságát vizsgálja.

Mire mennyi pénz áll rendelkezésre?

  • Pálinkás előadása második felében azt vázolta, hogy az NKFIH mely uniós Operatív Programokból (GINOP és VEKOP), illetve egyéb forrásokból gazdálkodhat (NKFI Alap) és hangsúlyozta, hogy a hivatal honlapján táblázatos formában is elérhetők a forrástípusok kapcsán a részletek, amelyeket alapos tanulmányozásra ajánlott.
  • Érzékeltette: a pályázatok szövegei “sok mindent tartalmaznak, sokkal többet, mint amennyit én szeretnék, de a jogszabályok engem is kötnek”. A 40-50 oldalas pályázati kiírások kapcsán leszögezte: ami le van írva a támogatható feltételeknél, kizárólag az támogatható, nem érdemes ezen felül ügyes megoldásokkal próbálkozni. Emlékeztetett arra is, hogy alaposan át kell nézni a kiírás szabályrendszerét, mert egy közeli tapasztalat szerint 11 pályázatból 10-et vissza kell küldeni hiánypótlásra (aláírás hiányzott megfelelő helyeken)
  • Emlékeztetett arra is, hogy az állami k+F-ráfordítás több mint háromnegyede a központi régióhoz kötődik, és éppen ezen próbál oldani az új EU-ciklusbeli forrás. Hozzátette: az unióval “a kézcsavargatás még folyik”, az eredmény még bizonytalan. Érzékeltette: a konvergencia régiókba nem tudnak hatalmas összeget bevinni, mert ezen területek abszorpciós képessége korlátozott.
  • A vállalatok körében azt tapasztalják a felmérése szerint, hogy a nyelvtudás és a továbbképzések hiánya alapvető probléma, amin változtatni kell.
  • Vázolta: a GINOP kapcsán idén összesen 257 milliárd forintnyi pályázati keretösszegű kiírást terveznek meghirdetni, ebből 50 milliárd forintnyi kerettel már megjelent a vállalati K+F pályázat (igaz a beadhatóságát egy hónappal október végére halasztották), emellett az iparjogra (szellemi termék levédésére) vonatkozó 1 milliárdos kiírás szintén kiírásra került már

 

Teljes Portfolio cikk olvasása

More in Kiemelt hírek, Pályázati hírek, Vállalati hírek
Itt a nagy hír: óriási összeg zúdul most Magyarországra

Az Európai Bizottság szeptember 23-án született döntésével feloldotta a pénzkifizetések felfüggesztését a Gazdaságfejlesztési Operatív Program első három prioritásában, így egy...

Close