Ősztől igényelhető támogatás kutatás-fejlesztési projektekhez

A felhívás keretében a cél a hazai vállalkozások kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének ösztönzése, a kutatás-fejlesztési és innovációs aktivitás növelése az innovatív vállalkozások körében.

Ennek elősegítése érdekében a felhívás újdonságtartalommal rendelkező termék, technológia, szolgáltatás, előállításához nyújt támogatást a hazai vállalkozások részére, ezzel is hozzájárulva a jelentős szellemi hozzáadott értékkel rendelkező versenyképes termék, technológia, szolgáltatás létrejöttéhez.

A felhívás támogatja továbbá a hazai vállalkozások és kutató-tudásközvetítő szervezetek közötti hosszútávon fenntartható, stratégiai jelentőségű együttműködések elérését, új tudományos eredmények létrehozatala céljából.

A Felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 136,67 milliárd Ft.

Mekkora támogatás igényelhető?

  • Vállalati KFI esetén minimum 50 millió forint, maximum 400 millió forint, konzorcium esetén minimum 150 millió forint;
  • Kiválósági együttműködések KFI esetén minimum 400 millió forint, maximum 1000 millió forint.

Kik nyújthatnak be támogatási kérelmet?

1.) profitorientált mikro-, kis-, és középvállalkozások, illetve nagyvállalatok:

  • amelyek, rendelkeznek legalább kettő lezárt (beszámoló alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele);
  • amelyek, éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelmek benyújtását megelőző lezárt, teljes, de 2019-nél nem korábbi üzleti évben minimum 3 fő volt;
  • amelyek Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei;
  • amelyek nem tartoznak a KATA hatálya alá

2.) Költségvetési szervek, költségvetési szervek jogi személyiséggel rendelkező intézményei, egyházi jogi személyek, egyéb, jogi személyiségű nonprofit szervezetek, amennyiben azok  kutatóhelynek, és kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülnek.

3.) Kizárólagos állami tulajdonú non-profit gazdasági társaságok, egyházi jogi személyek, amennyiben azok  kutatóhelynek, és kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülnek.

A támogatást igénylőknek rendelkezniük kell a NKFI Hivatal kormányzati kutatási, fejlesztési és innovációs szakpolitikai szempontú támogató véleményével.

Jelen felhívás keretében a támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában van lehetőség.

 

Mire igényelhető támogatás?

Önállóan támogatható tevékenységek

Kísérleti fejlesztés (A kísérleti fejlesztés tevékenységen elszámolni kívánt költségeknek el kell érnie az elszámolható összköltségének legalább 50%-át)

Kísérleti fejlesztés: a meglévő tudományos, technológiai, üzleti és egyéb, vonatkozó ismeretek és szakértelem megszerzése, összesítése, alakítása és felhasználása új vagy javított termékek, eljárások vagy szolgáltatások kidolgozása céljából. Ide tartozhatnak például az új termékek, eljárások vagy szolgáltatások fogalmi meghatározását, megtervezését és dokumentálását célzó tevékenységek is.

A kísérleti fejlesztéshez tartozhat az új vagy javított termékek, eljárások és szolgáltatások kísérleti modelljeinek kidolgozása, illetve kiállítása, az ilyen termékeknek a tényleges működési körülményeket reprezentáló környezetben történő tesztelése és jóváhagyása abban az esetben, ha e tevékenységek elsődleges célja a véglegesnek még nem tekinthető termék, eljárás vagy szolgáltatás továbbfejlesztése. Ide tartozhat a kereskedelmileg felhasználható olyan és kísérleti modellek kifejlesztése, amelyek kereskedelmi végterméknek minősülnek, mert előállításuk túlságosan költséges ahhoz, hogy az kizárólag demonstrációs és hitelesítési céllal történjen.

A kísérleti fejlesztésbe még akkor sem tartoznak bele azok a szokásos vagy időszakos változtatások, amelyeket meglévő termékeken, gyártósorokon, előállítási eljárásokon, szolgáltatásokon és egyéb folyamatban lévő műveleteken végeznek, ha e változtatások fejlesztésnek minősülnek.

Önállóan nem támogatható tevékenységek

1.) Ipari kutatás Alkalmazott (ipari) kutatás:

tervezett kutatás vagy kritikus vizsgálat, amelynek célja új ismeretek és szakértelem megszerzése új termékek, eljárások vagy szolgáltatások kifejlesztéséhez, vagy a létező termékek, eljárások vagy szolgáltatások jelentős mértékű fejlesztésének elősegítéséhez. Magában foglalja komplex rendszerek összetevőinek létrehozását, és beletartozhat a laboratóriumi környezetben vagy létező rendszerekhez szimulált interfésszel rendelkező környezetben történő megépítése, valamint kísérleti sorozatok gyártása, amennyiben ez az alkalmazott kutatáshoz és különösen a generikus technológiák ellenőrzéséhez szükséges.

2.) Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek kialakítása

3.) Kutatás-fejlesztési projektet támogató tevékenységek

A 3) pontban foglalt támogatható tevékenységekhez kapcsolódó költségek csak átalány alapú elszámolásként nyújthatók be. A tevékenység keretében a következő kutatás-fejlesztést támogató résztevékenységek valósíthatók meg: hardver és szoftver beszerzése, szoftver előfizetői szolgáltatás igénybevétele, projekt előkészítés, projektmenedzsment, kötelezően előírt nyilvánosság, iparjogvédelmi oltalomszerzés, rezsi és piacra vitel.

Azon projektek támogathatóak, amelyek illeszkednek a Nemzeti S3-ban meghatározott prioritások valamelyikéhez. Az illeszkedést az NKFI Hivatal kormányzati kutatási, fejlesztési és innovációs szakpolitikai szempontú támogató véleménye igazolja.

A támogatási kérelmet 2021. október 18-tól 9.00 órától 2021. november 10-ig 12.00 óráig nyújthatóak be.

Forrás: palyazat.gov.hu

More in Hírek
Érkezik a zöldgazdaság fejlesztése

Elindult a „Zöld Nemzeti Bajnokok – A zöldgazdaság területén működő mikro-, kis- és középvállalkozások technológiafejlesztésének támogatása” című (GINOP Plusz-1.3.1-21 kódszámú)...

Close