Elindult az 1+1 KKV beruházás-élénkítő program

Nemrég megjelent a magyar kormány határozata az Új Gazdaságpolitikai Akciótervről, amely három pilléren, a jövedelmek vásárlóerejének növelésén, a megfizethető lakhatás biztosításán, valamint a vállalkozások méretét megduplázni kívánó Demján Sándor Programon nyugszik.

A Demján Sándor Program keretében került meghirdetésre az „1+1” kkv beruházás-élénkítő támogatási program, melynek célja a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások (KKV-k) eszközberuházásainak támogatása vissza nem térítendő támogatással. A technológiai fejlesztésen keresztül növekedhet a vállalkozások termelékenysége és az általuk termelt hozzáadott érték.

Támogatás összege és mértéke

48 milliárd forint keretösszegű program keretében 5-200 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatás igényelhetnek a cégek, legfeljebb 50 százalékos támogatási intenzitással.

A projekt Magyarország egész területén megvalósítható. A megvalósulási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtásának napját megelőzően legalább 6 (hat) hónappal korábban kell a támogatást igénylő székhelyeként, telephelyeként vagy fióktelepeként bejegyzésre kerülnie, továbbá a támogatási kérelem benyújtásától alkalmasnak kell lennie a projekt megvalósítására.

Támogatásra jogosultak a Magyarország területén székhellyel, illetve az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarország területén fiókteleppel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások, mely

  • legalább 2 főt foglalkoztat és
  • kettős könyvvitelt vezet, és
  • amely legalább kettő teljes, lezárt üzleti évvel rendelkezik.

Mezőgazdasági és élelmiszeripari fejlesztési igény nem támogatható.

Támogatható tevékenységek

Kötelezően megvalósítandó tevékenységek

  • Technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése legalább a projekt összköltségének 40%-a erejéig. (Kis- és nagy haszongépjárművek beszerzése nem minősül a kötelezően megvalósítandó tevékenység szerinti eszközbeszerzésnek.)

Választható tevékenységek

  • Vállalati infokommunikációs fejlesztés (eszközök, szoftverek és szolgáltatások), legfeljebb a projekt összköltségének 50%-a erejéig.
  • Szükséges immateriális javak beszerzése (például az eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how), legfeljebb a projekt összköltségének 10%-a erejéig.
  • Kis- és nagy haszongépjárművek beszerzése, legfeljebb 25 millió forint + ÁFA értékhatárig abban az esetben, amennyiben illeszkedik a támogatást igénylő beruházási és fejlesztési tervéhez.
  • Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása (napelem és napelemes rendszerek kivételével), legfeljebb a projekt összköltségének 50%-a erejéig.
  • Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele, legfeljebb a projekt összköltségének 5%-a erejéig.
  • Iparjogvédelem, legfeljebb a projekt összköltségének 5%-a erejéig.

Pályázatok benyújtása

  1. szakasz: 2025. január 22. 10:00-tól, a keretösszeg kimerüléséig, de legkésőbb 2025. január 31-én 23:59-ig
  2. szakasz: 2025. február 1-től, a keretösszeg kimerüléséig, de legkésőbb 2025. június 30-ig

Előzetes adattöltés 2024. december 6. 10:00-tól, 2025. január 17. napján 12:00-ig lehetséges.

Amennyiben szeretne résztvenni valamely pályázati kiíráson, és szakértői segítségre van szüksége, akkor vegye fel velünk a kapcsolatot, szakértő kollégáink elkészítik a teljes pályázati dokumentációt és segítséget nyújtanak a támogatás szabályszerű elszámolásában is.

Forrás: vali.hu

 

More in Hírek
Innovációs partnerség támogatása az agrárszektorban

Megjelent az Európai Innovációs Partnerség (EIP) együttműködések támogatása elnevezésű, KAP-RD61-1-24 kódszámú pályázati felhvás. A beavatkozás célja olyan fenntartható innovatív megoldások létrehozásának ösztönzése...

Close