GINOP konstrukciókat érintő módosítások

Az elmúlt napokban több GINOP konstrukció is módosításra került. Ahogy már megszokhattuk, ezek a változások elsősorban a rendelkezésre álló keretösszegeket, az előleggel kapcsolatos szabályokat, vagy éppen a megvalósításra rendelkezésre álló időtartamot érintik.

Az alábbi konstrukciókban történtek módosítások:

  1. Élelmiszeripari komplex beruházások támogatása kombinált hiteltermékkel” című (GINOP-1.2.6-8.3.4-16 kódszámú) felhívás. Ennél a kiírásnál 88,9 milliárd forintról 71,1 milliárd forintra csökkent a rendelkezésre álló keretösszeg, és a projekt fizikai befejezésére rendelkezésre álló időtartam a támogatási szerződés hatályba lépését követő 24 hónapról 36 hónapra növekedett. További lényeges változás, hogy a vissza nem térítendő támogatás és a kölcsön vonatkozásában igénybe vehető támogatási előleg mértéke a megítélt vissza nem térítendő támogatás és a kölcsön 25%-a, de legfeljebb 187,5 millió Ft vissza nem térítendő támogatás, és legfeljebb 500 millió Ft kölcsön.
  2. Vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések, felhőalapú online üzleti szolgáltatások terjesztésének támogatása” című (GINOP-3.2.2-8.2.4-16 kódszámú) felhívás. Jelen konstrukció esetében a megítélt, vissza nem térítendő támogatás és kölcsön legfeljebb 25%-ának megfelelő, de legfeljebb 6 millió Ft vissza nem térítendő támogatás összegének megfelelő, és legfeljebb 9,375 millió Ft kölcsön összegnek megfelelő támogatási előleg igényelhető, illetve itt is módosult a rendelkezésre álló keretösszeg mértéke, ugyanis 48,2 milliárd forintról 43,2 milliárd forintra csökkent.
  3. Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása” című (GINOP-1.2.2-16 kódszámú), a „Kis- és középvállalkozások ipari digitalizációhoz (IPAR 4.0) kapcsolódó fejlesztéseinek támogatása” című (GINOP-1.2.8-17 kódszámú) és a „Mikro-, kis- és középvállalkozások logisztikai szolgáltatás-igénybevételének támogatása” című (GINOP-1.3.6-17 kódszámú) felhívások esetében törlésre került az a szabály, hogy kis támogatástartalmú számlák összesítőjével történik azon forintban kiállított számlák elszámolása, amelyek alapján az igényelhető utófinanszírozott támogatás nem haladja meg az 500 000 Ft-ot.
  4. Felhőalapú (IaaS, PaaS, SaaS) vállalati szolgáltatások, IKT megoldások fejlesztésének és piaci bevezetésének támogatása” című (GINOP-3.2.4-8.2.4-16 kódszámú) felhívás esetében a megítélt vissza nem térítendő támogatás és kölcsön legfeljebb 25%-ának megfelelő összegű, de legfeljebb 43,75 millió Ft vissza nem térítendő támogatás összegének megfelelő, és legfeljebb 75 millió Ft kölcsön összegnek megfelelő támogatási előleg igényelhető. A rendelkezésre álló keretösszeg pedig lecsökkent 8 milliárd forintról 6,1 milliárd forintra.

Források: palyazat.gov.hu

More in Hírek
Nyerteseket hirdettek a Pest-megyei telephelyfejlesztési pályázatban!

Több mint 4,5 milliárd forintot nyert el 87 Pest megyei mikro-, kis- és középvállalkozás telephelyének fejlesztésére. A kormány Pest megye...

Close