Az OTP Hungaro-Projekt benyújtotta az első projektjavaslatokat a Horizont 2020 program KKV fejlesztési eszköz pályázatára
Az Európai Bizottság új kutatási keretprogramjának, a Horizont 2020-nak a kis- és közepes vállalkozások (KKV) innovációs termékeinek és folyamatainak támogatására kialakított, az ún. KKV fejlesztési eszköz pályázati kiírásának első értékelési határidejére összesen 2666 projektjavaslatot nyújtottak be az európai vállalkozások, melyből a hivatalos statisztikák szerint 166 pályázat érkezett be Magyarországról. Az Európai Bizottság által nyilvánosságra hozott adatokból az is jól látszik, hogy a beérkezett pályázatoknak körülbelül 5-10%-a kerülhet kiválasztásra, így különösen fontos, hogy minden szempontból jól kidolgozott projekteket nyújtsunk be, melyben azt OTP Hungaro-Projekt ügyfeleinek teljes körű támogatást nyújt.
Az új Horizont 2020 keretprogram három korábbi kezdeményezés összevonásával került bevezetésre 2013 decemberében: az előző periódust átölelő hetedik Kutatási Technológiafejlesztési és Demonstrációs Keretprogram (FP7), a Versenyképességi és Innovációs Keretprogram (CIP) és az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) került egyesítésre jelen programban. A 2014-2020-as időszakra kiterjedő K+F keretprogram elsődleges célja a kontinens versenyképességének növelése a különböző, tudományos áttörésekből üzleti lehetőségeket biztosító, innovatív termékek, megoldások és szolgáltatások támogatásával.
Jelen programon belül kiemelt szerepet kapnak a kis- és közepes vállalkozások, melyek jelenleg a legfontosabb innovációs, növekedési és munkahely-teremtési forrásként vannak számon tartva egész Európában. Ennek megfelelően került bevezetésre a KKV eszköz, amely az innovációs lánc teljes folyamatában támogatást nyújt a vállalkozásoknak.
Az Európai Bizottság adatai szerint, Magyarország volt a legaktívabb közép-európai pályázó, melyben az OTP Hungaro-Projektnek is jelentős szerepe volt. A 2014-es KKV támogató eszköz első fázisára több innovációs, főleg energetikai és hulladék-újrahasznosítási megoldásokat előmozdító projektjavaslatok kidolgozásában és benyújtásában vett részt.
Az első beadási periódus tapasztalatait illetően elmondható, hogy a magyar KKV-k jelentős potenciállal rendelkeznek a tervezett innovációs projektek megvalósítására. Az OTP Hungaro-Projektnél arra törekszünk, hogy ezek az innovációs célok európai uniós források igénybevételével megvalósuljanak, így ügyfeleinknek folyamatos szakmai támogatást biztosítunk a sikeres projekt írásához és megvalósításához kapcsolódó folyamatokban. Már megkezdődött a következő elbírálási határidőre (szeptember 24) benyújtandó pályázatok előkészítése és az ügyfeleink által felvetett projektjavaslatok megvalósíthatóságának vizsgálata.
Minden kedves ügyfelünket, akik a közeljövőben szeretnének európai uniós finanszírozást elnyerni projektjeik megvalósítására, az alábbi jó tanácsokkal szeretnénk ellátni ahhoz, hogy a benyújtott projekt esélyes legyen az uniós támogatás elnyerésére. Mielőtt a végleges projektötlet kidolgozásra kerül, fontos hogy egyértelmű válaszokkal szolgáljunk az alábbi kérdésekre:
• Miért tekinthető ez az ötlet újszerűnek és európai szinten egyedülállónak?
• Milyen európai, illetve globális méretű problémákra nyújt megoldást a projekt?
• Léteznek-e Európában más, hasonló termékek/megoldások, és ha igen, mik a hiányosságaik?
• Kik a fő kedvezményezettek és miért lenne számukra a legideálisabb megoldás az általunk javasolt szolgáltatás más, európai versenytársaink által nyújtott termékekkel és szolgáltatásokkal szemben?
Amennyiben ezekre a kérdésekre határozott és meggyőző válaszokat tudunk adni, nagy valószínűséggel ötletünk elég érett ahhoz, hogy európai uniós támogatásra pályázhassunk.
Innovatív ötletéhez európai uniós támogatást keres? Kérjen tőlünk ajánlatot az online ajánlatkérő adatlapunkon keresztül.
Ha több információra van szüksége a Horizont 2020-as finanszírozást illetően, keressen minket elérhetőségeinken.