Az MFB legnagyobb partnere az OTP Bank a kedvezményes hitelek nyújtásában

A vállalkozásonként igényelhető 1-3000 millió forintos összeget számos versenyképességet javító célra lehet fordítani. A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) 642 MFB Pontból álló hálózatot hozott létre, hogy a vállalkozások egyszerű ügyintézés mellett, gyorsan és helyben juthassanak hozzá a fejlődésükhöz szükséges forrásokhoz. A hitel- és vissza nem térítendő forrással kombinált hiteltermékek kiosztására létrehozott modellben az egységes szabályokat és üzleti döntéseket központi irányítással, az MFB hozza meg, aki saját maga szerződik a pályázókkal.
A pályázatok kezelését, a szerződéskötési feladatokat, a kapcsolattartást és a panaszkezelést az ebben járatos hitelintézeti fiókok látják el. Az MFB legnagyobb partnere az OTP Bank a kedvezményes hitelek nyújtásában: novembertől a vállalkozások és a lakossági ügyfelek már a bank 163 fiókjában igényelhetik az európai uniós forrásból származó hiteleket.
Az MFB most már partnerhálózatának köszönhetően a fővárostól kezdve, a megyeszékhelyeken át, egészen a kisebb településekig mindenhol jelen van, így országosan a lakosság 72%-át, illetve a vállalkozások 83%-át éri el helyben. A vállalkozásonként igényelhető 1-3000 millió forintos összeget számos versenyképességet javító célra lehet fordítani, amelyek a következők:
K+F+I tevékenység támogatása;
foglalkoztatás növelése;
versenyképesség és kapacitásbővítés elősegítése;
energiahatékonyság, megújuló energia felhasználása;
digitalizáció elősegítése
Az elbírálás során a pénzügyi mutatók és tevékenységi körök vizsgálata mellett az utolsó két lezárt üzleti év cégtörténetét vizsgálják.
Nagyon fontos szempont az elbírálásnál a finanszírozandó projekt életképessége. Ha olyan projekten gondolkodik a vezető, amely nem képes kitermelni az uniós hitel nulla százalékos, vagy a kombinált hitel 1-2%-os, rendkívül alacsony kamatköltséget sem – ami a futamidő alatt fix -, akkor nem érdemes belekezdeni a fejlesztésbe.
Az aktuálisan elérhető önálló hitelprogramok között szerepel
– a GINOP-8.1.1-16 Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása hitel
–  GINOP-8.8.1-17 Foglalkoztatás ösztönzése célú Hitelprogram
Kombinált hitelprogramok
Azok a termékek, amelyekhez a hitel mellett vissza nem térítendő támogatás is társul (kombinált termékek):
GINOP-2.1.2-8.1.4-16 Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hitel
– GINOP-3.1.2-8.2.4-16 Az infokommunikációs ágazatban működő mikro-, kis- és középvállalkozások által előállított termékek és szolgáltatások piacosításának, nemzetközi piacokra való belépésének támogatása kombinált hitel
– GINOP-3.2.2-8.2.4-16 Vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések, felhő-alapú online üzleti szolgáltatások terjesztésének támogatása kombinált hitel
– GINOP-1.2.6-8.3.4-16 Élelmiszeripari komplex beruházások támogatása kombinált hitel

More in Hírek
A Vízvédelmi célú nem termelő beruházások felhívás dokumentációja módosításra került

Módosult a „Vízvédelmi célú nem termelő beruházások: vízvédelmi és vizes élőhely létrehozása, fejlesztése” című (VP4-13.2.1.-16 kódszámú) felhívás dokumentációja. A Felhívás...

Close