Az első félévben 45 milliárdos kutatás-fejlesztési és innovációs forrás nyílik meg

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke, Birkner Zoltán ismertette, hogy társadalmi egyeztetést indítottak a versenyszférának szóló innovációs pályázatról, amely “Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása” elnevezéssel 45 milliárd forintos kerettel várhatóan május végén jelenik meg.

“Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása” című társadalmi egyeztetésre bocsátott felhívás célja, hogy piacképes termék vagy szolgáltatás kerüljön kifejlesztésre. 

A megjelent tervezet alapján a pályázat keretében „A” és „B” alprogram kerül meghatározásra.

  • Az „A” alprogram: A vállalkozások önállóan, vagy partnerek bevonásával megvalósított, piaci potenciállal rendelkező, a támogatás megtérülését valószínűsítő KFI projektjeinek támogatása. A vállalkozások KFI projektjeik sikeres megvalósításával új üzleti lehetőségeket alapoznak meg.
  • A „B” alprogram: A vállalkozások konzorciumban megvalósított KFI projektjeik támogatása, melyhez konzorciumi tagként bevonhatnak felsőoktatási intézményeket, kutató-tudásközvetítő szervezeteket is. Nagy jelentőségű és összetett kutatás-fejlesztési és innovációs feladatok megoldásának támogatása a szakterület szakmailag kiemelkedő szereplőinek részvételével. A támogatással létrejövő eredmények a gazdaságban és a társadalmi élet egyéb területein hasznosulva létező, fontos problémák megoldásához járulnak hozzá az erőforrások, ráfordítások ésszerű fókuszálásával, jelentős gazdasági, társadalmi hasznot biztosítva.

Rendelkezésre álló teljes pályázati keretösszeg: az „A” alprogram esetén 24 milliárd forint a „B” alprogram esetén 21 milliárd forint.

Az igényelhető támogatás összege az „A” alprogramban minimum 50 millió Ft (konzorciumi pályázat esetében minimum 150 millió Ft) és maximum 500 millió Ft, míg a „B” alprogramban minimum 500 millió Ft, maximum 1 milliárd Ft lehet.

Támogatható tevékenységek

  • Kísérleti fejlesztés: önállóan kizárólag kísérleti fejlesztés tevékenység támogatható, melynek keretében az elszámolható költségek el kell, hogy érjék a projekt elszámolható költségének legalább 50%-át.
  • Alkalmazott (ipari) kutatás: erre a tevékenységre az a szervezet pályázhat, amelynek minimum 2 fő, a projekt szakterületéhez kapcsolódó, legalább MA/MSc fokozatú diplomával rendelkező, teljes munkaidőben foglalkoztatott alkalmazottja van a támogatási kérelem benyújtásakor. Ezt a feltételt a kedvezményezettnek az ipari kutatási tevékenység teljes időtartama alatt teljesíteni szükséges.
  • Eljárási és szervezési innováció
  • Eszközbeszerzés
  • A projekt céljához feltétlenül szükséges épület építése, bővítése, átalakítása, korszerűsítése, és a szükséges alap infrastrukturális fejlesztések.
  • Immateriális javak beszerzése
  • Nyilvánosság biztosításához kapcsolódó tevékenységek (tájékoztatás)
  • Projekt koordinációs tevékenység
  • Közbeszerzés
  • Piacra jutás
  • Vállalkozások esetén iparjogvédelmi tevékenység támogatása

A tervezet alapján várhatóan 2019. júliusától lehet majd benyújtani a támogatási kérelmeket.

Forrás: kormany.hu

Amennyiben szakértői segítséget igényel a pályázati dokumentáció elkészítéséhez, illetve későbbiekben a támogatás szabályszerű lehívásához, innovációs pályázatokban széles körű tapasztalatokkal rendelkező cégünk áll az Önök rendelkezésére. Vegye fel velünk a kapcsolatot, hogy egyeztetni tudjuk a további lépéseket!

More in Hírek
Módosult a vízgazdálkodási pályázat!

Módosul a Széchenyi 2020 keretében megjelent „A mezőgazdasági vízgazdálkodási ágazat fejlesztése” című (VP2-4.1.4-16 kódszámú) felhívás dokumentációja. A felhívás módosulásai az...

Close