Járványvédelmi fejlesztések támogatása

A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága a Közös Agrárpolitikából és a nemzeti költségvetésből biztosított agrártámogatások felhasználásának rendjéről szóló 54/2023. (IX.13.) AM rendelet 68. § (4) bekezdése alapján megkezdte a „Szarvasmarha-, juh- és kecsketartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése” című (KAP-RD01e-25  kódszámú) pályázati felhívás tervezetének társadalmi egyeztetését.

A felhívás az alábbi célok megvalósulását kívánja elősegíteni

  • A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal laboratóriuma ragadós száj- és körömfájás vírust azonosított Magyarországon 2025. tavaszán, mely rámutat arra, hogy kiemelt fontosságú az állattartó telepek higiéniai szintjének fejlesztése. A ragadós száj- és körömfájás egy rendkívül fertőző vírusos betegség, amely főként a hasított körmű állatokat (például: szarvasmarhafélék (szarvasmarha és bivaly, ideértve a bölényt is), illetve juh- és kecske félék) érinti.
  • A fertőző betegségek megelőzése, illetve terjedésének, behurcolásának kockázatának csökkentése érdekében a Nemzeti Irányító Hatóság jelen felhívás keretében nyújt további segítséget az állattartók számára, a járvány megelőzéséhez szükséges technológiák, eszközök beszerzése és épületek kialakítása, fejlesztése révén.

Ki nyújthat be támogatási kérelmet?

  • Mezőgazdasági termelők
  • Mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezetek
  • Állami elismeréssel rendelkező együttműködések

Milyen tevékenységek támogathatóak?

Szarvasmarhafélék, illetve juh- kecskefélék tartására szolgáló állattartó telepek járványvédelmi beruházásainak megvalósítása.

  • Építéssel járó, a járványvédelemhez kapcsolódó tevékenységek
  • Építéssel nem járó, a járványvédelemhez kapcsolódó eszközök, gépek beszerzése

Mekkora támogatás igényelhető?

  • Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege legfeljebb 30 millió Ft
  • A támogatás maximális mértéke az alaptámogatás az összes elszámolható költség 70%-a.

Mennyi a megvalósításra rendelkezésre álló időtartam?

Magyarország egész területén megvalósítható a fejlesztés, melynek végrehajtására a kizárólag eszközbeszerzést tartalmazó művelet esetén a támogatási okirat véglegessé válását követő naptól számított legfeljebb 12 hónap; építési tevékenységet is tartalmazó művelet esetén 24 hónap.

Amennyiben szeretne résztvenni valamely pályázati kiíráson, és szakértői segítségre van szüksége, akkor vegye fel velünk a kapcsolatot, szakértő kollégáink elkészítik a teljes pályázati dokumentációt és segítséget nyújtanak a támogatás szabályszerű elszámolásában is.

Forrás: kap.gov.hu

 

More in Hírek
Könnyítések az eredményességi szempontokban a KKV-k részére

A GINOP Plusz 2021-ben elérhető vállalkozásfejlesztési pályázatai keretében „feltételesen vissza nem térítendő” támogatást kaptak a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások...

Close