Itt az innovációs nagydíj pályázata

Innovációs nagydíj pályázatot hirdetett a Magyar Innovációs Alapítvány az idei legnagyobb horderejű műszaki, technológiai, gazdasági innovációs teljesítmény elismerésére.

A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) alapító elnöke, Pakucs János közölte, a huszonnegyedik alkalommal kiírt pályázatra 2016. február 17-ig lehet jelentkezni. A nagydíj mellett öt kategóriában szakmai innovációs díjat adnak át. A 2013. január 1-je után alapított legeredményesebb startup vállalkozás a Magyar Innovációs Szövetség Startup Innovációs Díját kapja, az elismeréseket március végén adják át az Országházban.

A tudomány napja eseményeihez kapcsolódó rendezvényen Pakucs János hangsúlyozta, hogy a díjak odaítélésénél döntő szempont a többletárbevétel elérése az innováció révén. Kiemelte, hogy az elmúlt huszonhárom évben a pályázat keretében több mint ezer innovációs teljesítményt ismertek meg, közülük 181 kapott elismerést, és nemcsak nagyvállalatok, hanem jelentős számban kis- és közepes cégek is tudtak kiemelkedő innovációt felmutatni.

Az eseményen Friedler Ferenc, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökhelyettese elmondta, a gazdaság tartós versenyképességéhez elengedhetetlen a hatékonyság, ezért az innovációnak korszerű termékekben kell megjelennie. Közölte, sok a pályázati kiírás, amelyekkel a hivatal a versenyképességet és a hatékonyságot egyaránt ösztönzi. Arról is szólt, hogy az elérhető kutatás-fejlesztési és innovációs forrásokat már közzétették a hivatal honlapján. A klubrendezvényen az előző évi díjazottak bemutatták nyertes innovációjukat, kiemelve a piacon elért eredményeiket.

Nagyobb mozgásteret kell adni a vállalkozásoknak

2 perces interjú: Antos László a Magyar Innovációs Szövetség ügyvezető igazgatója

– Elégedettek az európai uniós támogatások mértékével?
– Sosem volt ennyire kedvező helyzetben az innovációs szakterület. Végre elegendő a brüsszeli pénz mértéke, sőt az is jó, hogy egy kézben, a Nemzetgazdasági Minisztériumnál összpontosulnak a támogatások. Mind a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program, mind pedig a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program azt a célt szolgálja, hogy előnyhöz juttassa a vállalkozókat. Véleményem szerint e körön belül is kiemelt szerepet kell szánni a kis- és közepes méretűeknek, azaz a kkv-knak. Úgyhogy nagyobb és jobb együttműködésekről számolhatok be.

– Mekkora fellendülésre számít az innováció terén?
– A szövetségben folyamatosan azt hangoztatjuk, hogy még jobban fel kell lendíteni a már említett kkv-k innovációs támogatását, és így még nagyobb mozgásteret kell adni a vállalkozásoknak. El kell mozdulni a fejlesztések irányába. Persze nem kell itt nagy ügyekre gondolni. Elég, ha egy cég a már meglévő ügyfélkörének újat tud mutatni. Persze a bővítés is fontos, de a megtartás még fontosabb, az, hogy a kkv-k tudjanak alkotni, fejleszteni.

– Az innováció területén Európában hol állunk?
– Az Európai Unió egészét tekintve a középmezőnyben, míg régiónkban az első helyre Ausztria került, azt követik a csehek, majd mi következünk.

– Mely területek a leginno-vatívabbak?
– A számítástechnika, az orvosi műszerek szakterületei, és kiugróan fejlődnek az agrártechnikai megol­dások is.

 

Forrás: magyarhirlap.hu

More in Innovációs hírek, Vállalati hírek
Ezek az európai városok a legnépszerűbb startup-célpontok

Az európai startupok az utóbbi időben jóval erősebb piaci jelenlétre tettek szert. Ez nagyrészt a finanszírozás-bővülésnek köszönhető, ami 86%-kal nőtt...

Close