EU pályázatok: erre figyeljen!

A Budapest Bank felmérése* szerint jelentős verseny várható az EU-s pályázati forrásokért: minden negyedik cég tervezi pályázat beadását, a feltételek pedig felkészültséget és gyorsaságot igényelnek

Nagy várakozás előzte meg a magyar kis- és középvállalkozások körében az új EU-s pályázati ciklus indulását. A Budapest Bank 500 cégvezető megkérdezésével végzett kutatásából kiderült, hogy a legtöbben technológiafejlesztésre, székhely- vagy telephelybővítésre, valamint kapacitásbővítésre pályáznak majd a támogatások elosztását végző Széchenyi 2020 programban. A pályázásra készülő cégek beruházásaik értékének 81 százalékát EU-pénzből tervezik megvalósítani, e forrás híján ezen beruházások 60 százaléka valószínűleg elmaradna.

A fenti számokból látható, hogy óriási verseny várható az uniós pénzekért, amelyet tovább nehezít, hogy ezúttal a pályázók köre jobban behatárolt, mint az előző ciklusban, a sikerhez pedig elengedhetetlen a felkészültség és a gyorsaság, hiszen a cégeknek a pályázat kiírásától számítva mindössze 30 napjuk lesz, hogy a részletes pályázati feltételekkel megismerkedjenek. A pályázati felületek megnyílása után azonnal kell lépniük az indulóknak, ugyanis az elbírálás során elsődleges szempont lesz a pályázatok beérkezési sorrendje, a keretek kimerülése után pedig a pályázat automatikusan felfüggesztésre kerül. Azok lesznek tehát előnyben, akik időben felkészültek, és a felületek megnyitásakor már leadásra kész, megfelelő szakmai tartalommal bíró pályázati anyagokkal rendelkeznek. Mivel ezúttal a pályázati anyagokra is komplexebb előírások vonatkoznak, ezért a gyakorlatban a cégeknek már a részletes kiírások megjelenése előtt kiforrott beruházási elképzelésekkel, még optimálisabb esetben előrehaladott koncepcióval és pénzügyi tervvel kell rendelkezniük.

* A kutatást a Budapest Bank megbízásából a GfK Hungária készítette. Az adatfelvétel 2015 februárjában és márciusában készült mikro-, kis- és közepes vállalatok (1 és 10 000 millió Ft közötti éves árbevétel) megkérdezésével.

 

Forrás: Napi.hu

More in Pályázati hírek, Vállalati hírek
Újabb támogató döntések születettek a GINOP-1.2.1 és GINOP-1.3.1 pályázatoknál

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program tavaly októberben meghirdetett „Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése” című (GINOP-1.2.1 kódszámú) és...

Close